ЄС офіційно просить пояснити відносини з Росією

Ольга Бондаренко
2 червня 2013р. 12:01

ЄС офіційно просить пояснити відносини з Росією

Євросоюз офіційно письмово звернувся до української сторони з пропозицією розпочати діалог, провести консультації на рівні експертів щодо "євразійських" справ України, щоб мати чітке уявлення про її подальші плани і зобов'язання перед Митним союзом і Євразійською економічною радою. Про це ZN.UA стало відомо від українських та європейських дипломатичних джерел.

У свою чергу, українська сторона почала давати більш-менш зрозумілі пояснення представникам ЄС тільки після візиту Віктора Януковича до Астани, зазначає видання. За інформацією джерел видання, основним меседжем є наступне запевнення: в своїх відносинах з євразійськими структурами Україна не має наміру допускати утиску державного суверенітету і буде суворо дотримуватися своїх зобов'язань, як узятих в рамках СОТ, так і передбачуваних вже парафованою Угодою про асоціацію з ЄС.

У п'ятницю міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив про наміри Євросоюзу вивчити документи, підписані Україною і представниками Митного союзу. Того ж дня у Мінську - під час засідання Форуму  ділових людей держав-учасниць Єдиного економічного простору - прем'єр-міністр Микола Азаров підписав Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною. З 1 січня 2012 року в Росії, Білорусі і Казахстані почала працювати нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП у 2015 році буде створено Євразійський економічний союз.  24 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди з ЄС. Таку ж заяву зробив і  віце-прем'єр Юрій Бойко. Проте радник президента РФ Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що у випадку союзу з Росією, Україна не зможе брати участь в угодах з Євросоюзом. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії. 

Фото: lb.ua.