Активісти запрошують на збори киян під Київрадою

Ольга Бондаренко
2 червня 2013р. 12:57

Активісти запрошують на збори киян під Київрадою

Активісти різних громадських організацій та об'єднань запрошують киян на збори о 16:00 під Київрадою, які пройдуть під гаслом: "Забери свій голос. Заборони розкрадати Київ". 

Кияни зберуться під Київрадою, за адресою Хрещатик, 36 -  з вимогою до депутатів здати мандат. Активісти також оголосять вимогу негайно призначити позачергові вибори Київради та міського голови, що відповідає рішенню Конституційного суду.

У четвер Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.