Активісти пікетуватимуть посольство Туреччини

Ольга Бондаренко
2 червня 2013р. 15:01

Активісти пікетуватимуть посольство Туреччини

У понеділок, о 15:00, активісти студентської профспілки "Пряма дія" ініціюють проведення акції протесту під посольством Турецької Республіки. Про це "Свідомо" повідомили у прес-службі профспілки.

Молоді люди вимагатимуть припинити вбивства та поліцейську жорстокість проти їхніх товаришів у Стамбулі, Анкарі, Ізмірі та інших містах, де проходять антиурядові демонстрації, та висловлять свою солідарність з вимогами турецьких протестувальників. 

Турецька поліція заарештувала близько тисячі осіб за два дні масових протестів, що охопили Туреччину. Повстання починалося у п'ятницю - як екологічна акція. Жителі турецької столиці вийшли протестувати проти реконструкції парку Гезі в центрі міста. Екологічна тематика швидко перетворилася на політичну. Люди, невдоволені політикою прем'єра Реджепа Ердогана, продовжують виходити на вулиці. США висловили занепокоєння тим, які засоби використовувала турецька поліція, аби приборкати цілком мирну акцію протесту: людей розганяли водометами і сльозогінним газом. Більше тисячі людей потрапили в лікарні з травмами різної тяжкості. Щонайменше троє з них втратили зір. Повідомляють про щонайменше чотирьох загиблих від рук поліції під час сутичок. Поліція та армія часто переходять на сторону демонстрантів, надаючи їм медичну підтримку та відмовляючись виконувати накази командування.

Фото: Turkish revolution -Erdoğan karşı Türk devrimi.