Все більше українців страждають від алергії

Ольга Бондаренко
2 червня 2013р. 15:19

Все більше українців страждають від алергії

30% українців схильні до алергії, а вже до 2015 року страждати на цей недуг буде кожен другий мешканець нашої країни. Такі дані порталу Likar.Info озвучив головний лікар харківського "Медичного Центру Здоров'я" Олександр Золотарьов.

Забруднення повітря тютюновим димом, чадним газом і побутовою хімією, побутові та харчові алергени, а також стрес є саме тими факторами, які провокують появу алергії. У групі ризику - мешканці великих міст. Схильність до алергічних захворювань приблизно однакова у всіх вікових категоріях. Найбільш часто до лікарів звертаються пацієнти віком від 10 до 40 років. Найпоширенішим видом алергії є поліноз. Він проявляється нежиттю, кон'юнктивітом, можливі підвищення температури, висип, свербіж, напади задухи. Сезонна алергія може маскуватися під застуду чи астматичний бронхіт.

Золотарьов радить читачам якомога частіше проводити вологе прибирання та щовечора провітрювати помешкання. По можливості треба утримуватись від прогулянок по місту в суху і вітряну погоду. За його словами, профілактика полінозу полягає в обмеженні контактів з алергеном. Для цього рекомендується закривати вікна та кватирки в приміщеннях, вішати на них мокру марлю або тканину для осідання пилку рослин. 

Теги: Київ