Рейтинг: кияни не підтримали антифашистів

Олесь Лук'яненко
3 червня 2013р. 9:03

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», показали: акцію опозиції «Вставай, Україно!» підтримали більше киян, ніж акцію Партії регіонів «В Європу без фашистів».

Третина опитаних киян позитивно оцінили політичну акцію опозиції, чверть – нейтрально, водночас  кожен п’ятий – негативно. Стільки ж нічого не знали про проведену акцію. Лише десятий опитаний позитивно оцінив політичну акцію Партії регіонів, кожен п’ятий – нейтрально, водночас понад 40% оцінили її негативно. Чверть нічого не знали про проведену акцію. Найбільш поінформованими про  акції 18 травня виявилися старші люди, водночас третина молоді нічого не знала про акцію опозиції, а понад 40% – про акцію Партії регіонів. Найбільшу підтримку акції отримали також переважно серед старших людей.Більшість опитаних впевнені у тому, що  учасники акцій отримували винагороду за свою участь. Особливо це стосується акції  «В Європу без фашистів». Так, 51% опитаних вважають, що всі учасники акції Партії регіонів отримували гроші, ще 17% вважають, що платили лише деяким. Лише 7% вважають, що учасники акції не отримували грошей. 35% опитаних вважають, що всі учасники акції опозиції отримували гроші, ще 21% вважають, що винагороду отримували лише деякі. Лише 16% вважають, що учасники акції не отримували жодної винагороди. Чим молодші респонденти, тим більше вони вказують на «проплаченість» акцій, не виключено, що це одна з основних причин низької підтримки акцій серед молоді.

18 травня проходила фінальна акція опозиції "Вставай, Україно!". Попри те, що опозиція оголосила мітинг заздалегідь, Партія регіонів обрала той самий день для проведення "антифашистського" мітингу. Під час акцій журналістку 5-го каналу Ольгу Сніцарчук та фоторепортера Влада Соделя побили біля Софійської площі.Міліція почала розслідування справи тільки після акції, проведенної журналістами під будівлею МВС. В інтернеті також зявилося відеозвернення Вадима Тітушка, у якому він стверджує, що його найняла опозиція і він журналістів не бив. Журналісти створили відеоролик, у якому поєднали всі наявні докази, які дозволяють стверджувати, що нападники на журналістів 18 травня, були причетні до Партії регіонів. Колеги Сніцарчук і Соделя з різних видань і телеканалів провели вже декілька акцій на підтримку журналістів, в тому числі - і кількаденне ночування під будівлею Міністерсва внутрішніх справ. Вони вимагають справедливого розслідування справи і покарання винних.

Теги: Київ , мітинг , опозиція