Хакери Anonymous підтримали протести в Туреччині

Олесь Лук'яненко
3 червня 2013р. 11:43

Хакери Anonymous підтримали протести в Туреччині

Група хакерів Anonymous звернулися на відео з заявою, в якій засудили дії турецької влади та підтримали протестуючих. Про це вони повідомили на своєму твіттері.

"Ердоган повинен пам'ятати про долю єгипетського президента Хосні Мубарака і піти у відставку, перш ніж ситуація вийде з-під контролю", - нагадали хакери. "Анонімуси" запевнили, що вони атакуватимуть державні сайти Турції. які вимагають відставки прем'єра Реджепа Тайіпа Ердогана і його кабінету. На рахунку інтернет-активістів вже зламаний сайт президента та кілька турецьких урядових сайтів.

Турецька поліція заарештувала близько тисячі осіб за два дні масових протестів, що охопили Туреччину. Повстання починалося у п'ятницю - як екологічна акція. Жителі турецької столиці вийшли протестувати проти реконструкції парку Гезі в центрі міста. Екологічна тематика швидко перетворилася на політичну. Люди, невдоволені політикою прем'єра Реджепа Ердогана, продовжують виходити на вулиці. США висловили занепокоєння тим, які засоби використовувала турецька поліція, аби приборкати цілком мирну акцію протесту: людей розганяли водометами і сльозогінним газом. Більше тисячі людей потрапили в лікарні з травмами різної тяжкості. Щонайменше троє з них втратили зір. Повідомляють про щонайменше чотирьох загиблих від рук поліції під час сутичок. Поліція та армія часто переходять на сторону демонстрантів, надаючи їм медичну підтримку та відмовляючись виконувати накази командування.

Теги: Київ , Турція , хакери