Яценюк: опозиція вимагає вибори в Києві 27 жовтня

Олесь Лук'яненко
3 червня 2013р. 12:55

Керівник Батьківщини Арсеній Яценюк заявив, що опозиція вимагатиме проведення виборів до Київради та мера 27 жовтня цього року. Про це він повідомляє прес-служба партії.

"КС, який позбавив киян права на вибори, перестав бути Конституційним судом і став «Кишеньковим судом»," - заявив на погоджувальній раді в парламенті в понеділок, 3 червня, голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Він також підкреслив, що призначати вибори - це повноваження парламенту: «Конституційний суд не може підміняти український парламент, тому що він вибирався народом України». За його словами, Партія регіонів планує призначити вибори мера Києва на серпень, коли найнижча явка, та без обрання Київської міської ради. Із огляду на це, наголосив Арсеній Яценюк, єдиний вихід – «не бійтесь киян, призначайте вибори мера Києва і Київської міської ради на 27 жовтня, як це передбачено нашим проектом постанови».

Депутати Київради від "УДАРу" та "Батьківщини" прийняли рішення про припинення депутатських повноважень, тобто - складення мандатів. У четвер Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Повноваження ж нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. У неділю півтисячі киян вийшли на акцію протесту, на якій "зачинили" нелегітимну Київраду до виборів.

 

Теги: Київ , вибори , опозиція