У Табачника знов пропіарили "улюблене" видавництво

Максим Опанасенко
3 червня 2013р. 17:04

Міносвіти вчергове прорекламувало ТОВ "Видачничий дім "Освіта", котре протягом останніх двох років отримує значні державні замовлення на друк підручників для шкіл. 

Назву видавництва вписали в листа МОН до обласних і міських управлінь освіти щодо нової навчальної програми для 2-класників, котру використовуватимуть з вересня. Їх МОН затвердив у вересні 2011-го. А "оформила" в друкованому вигляді  саме "Освіта". 

Цими брошурами мають користуватися вчителі, котрі навчають у 1-4 класах. Чому програми друкувало саме це приватне видавництво і чи роздали їх вчителям безкоштовно - невідомо.

"Свідомо" неодноразово писало про ТОВ "Видавничий дім "Освіта". Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. Так, у грудні 2011-го ВД "Освіта" разом з Українським центром оцінювання якості освіти, що відповідає за тестування в школах, взялися друкувати "Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО-2012". За 167 000, які підприємство заплатило державній структурі за роботу, "Освіта" отримало право друкувати і продавати по 58 гривень за одну книжечку інформацію, яка завжди була у вільному доступі на офіційних сайтах. А вже у лютому 2012-го видавництво випустило "Довідник абітурієнта" - підручник, що містить офіційну інформацію про університети і умови вступу до них у 2012 році, повністю написаний чиновниками Міністерства освіти. Продають його досі - по 38 гривень. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручникі для первачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. У 2013-му "Освіта" разом з видавництвом "Генеза" взагалі отримала половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів.

Теги: Київ