Дні польського кіно закриє "Сибіріада" Заорського

Галина Танай
3 червня 2013р. 18:52

Дні польського кіно закриє "Сибіріада" Заорського

Дні польського кіно стартували зворушливим роад-муві "Мій велосипед", а фінішують "хардовою" драмою "Польська сибіріада" від Януша Заорського. Києву пощастило - це єдине українське місто, де покажуть фільм знаменитого поляка. Показ відбудеться о 16:00 у вівторок, 4 червня. Місце незмінне - Кінопалац.

 Час для показу, звісно, не найзручніший, але "Польська Сибіріада" того варта. Фільм  знятий за мотивами однойменного твору польського письменника Збіґнева Доміно. НКВС депортує Яна Долину з  дружиною та дітьми вглиб Росії. Родина мусить протистояти безжальній сибірській природі та нелюдським умовам радянського табору. Все, що вони можуть протиставити навколишньому жахові – це любов і готовність бути разом до кінця.  За словами режиссера Януша Заорського, «Польська Сибіріада» – це данина пам'яті полякам, які були заслані в Сибір. Але  фільм розповідає не тільки про цю історичну трагедію, а й про те, як людина здатна виживати у найстрашніших умовах. 

Картину знімали на берегах Єнісея та на території Красноярського краю. Ключову сцену відзняли в глухому селі в Сибіру. Фільм зовсім свіжий – у Польщі його презентували в лютому цього року.

На показі в Кінопалаці «Польську Сибіріаду» представить сам Януш Заорський. Разом з ним на презентацію фільму прийде  частина акторського складу: польські виконавці головних ролей Соня Бохосевіч і Адам Воронович, а також українські актори Андрій Журба, Анатолій Зіновенко, Валерія Гуляєва, Дмитро Сова, Ігор Гнєздилов та Олександр Крижанівський. На показ завітає і  продюсер стрічки Мирослав Словінскі. 

Показ "Польської Сибіріади" відбудеться в Кінопалаці. Квитки коштують 25 гривень.

Теги: Київ , польське кіно , Сибіріада , Заорський