Двоє суддів КС проти позбавлення киян виборів

Олесь Лук'яненко
4 червня 2013р. 9:39

Двоє суддів КС проти позбавлення киян виборів

Двоє з 18 суддів не погодилися з рішенням Конституційного суду щодо виборів мера та Київради та виклали окрему думку. Протилежної думки щодо виборів дотримуються судді Петро Стецюк та Юрій Баулін, повідомили "Свідомо" у суді.

Стецюк у своїй окремій думці зазначив, що сам суд визначив, що термін дії органів місцевого самоврядування становить 5 років. Отже, на його думку, це означає, що це граничний термін виконання своїх повноважень. У Стецюка також виникли зауваження щодо самого подання, з яким звернулися депутати від Партії регіонів. "...Ні правового обґрунтування необхідності в офіційному тлумаченні Конституції України та законів України, ні чіткого визначення предмета тлумачення конституційне подання не містить", - зазначає суддя та наводить приклад відмови у відкритті провадження за зверненням депутатів щодо "мовного закону".

Юрій Баулін
Юрій Баулін

Баулін в окремій думці зазначає, що суд надав перевагу принципу одночасності замість періодичності, подовживши конституційний термін дії місцевої влади. На його думку, в таких випадках поваження має тільки Верховна рада. Він також додає, що доцільно було б зобов`язати депутатів прийняти закон та визначити, коли ж мають бути чергові вибори для тих, кого свого часу обрали позачергово.

Петро Стецюк
Петро Стецюк

Петро Стецюк один з небагатьох суддів Конституційного суду, який має освіту саме в конституційному праві. З прийняттям присяги 15 травня двох нових суддів, зокрема фігуранта "плівок Мельниченка" Олександра Тупицького, в суді склалася більшість з суддів-криміналістів. Вони працювали в органах дізнання, слідчими та прокурорами. З 18 суддів наразі лише 4 прийшли з наукових кіл, де займалися конституційним правом. Суддів, кар'єра яких пов'язана з Донецькою чи Луганською областями, в КС трохи менше половини - 7 осіб.

30 травня Конституційний суд ухвалив рішення, за яким чергові вибори до Київради та мера Києва мають відбуватися одночасно по всій Україні. Повноваження ж нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. У неділю півтисячі киян вийшли на акцію протесту, на якій "зачинили" нелегітимну Київраду до виборів.

Теги: Київ , вибори , Конституційний суд