Ахметову радять знести і відновити 2 поверхи ЦУМу

Олесь Лук'яненко
4 червня 2013р. 13:18

Ахметову радять знести і відновити 2 поверхи ЦУМу

Науково-дослідницький інститут будівельних конструкцій, який зробив обстеження Центрального універмагу дійшов висновку, що два верхніх поверхи ЦУМу перебувають у аварійному стані. Про це «Свідомо» повідомив громадський активіст, для якого компанія ЕСТА Холдинг, що перебудовує ЦУМ, організувала екскурсію.

За словами інженерів, ліве і праве крило шостого та сьомого поверхів зберігають сліди пожежі часів війни з нацистами, збудовані з різних матеріалів і є ненадійними. Інженире пропонують знести поверхи і відбудувати з нових матеріалів у тому самому вигляді, в якому вони були до перебудови.

Компанія Еста Холдинг, яка належить Рінату Ахметову, викупила ЦУМ і знесла всі внутрішні приміщення, але пообіцяла, що фасад залишиться незмінним. В 2012 році ця ж компанія знесла будинки на Андріївському узвозі з метою збудувати офісний центр. Це викликало кількатисячні акції протесту, після чого Ахметов вибачився за руйнацію і пообіцяв, що побудує на цьому місці те, що вирішить створена з громадськості рада. Рада порадила збудувати культурний центр. Свої проекти компанії пропонують молоді дизайнери, які діляться з компанією своїми проектами.

Теги: Київ , ахметов