Хто торгуватиме під вікнами мешканців Оболоні

Максим Опанасенко
4 червня 2013р. 13:53

Хто торгуватиме під вікнами мешканців Оболоні

Мешканці двох будинків – на Зої Гайдай, 2 і Зої Гайдай, 4 – нарешті дізналися, який краєвид відкриється перед їхніми вікнами за півроку. Ранкову каву вони питимуть, спостерігаючи за життям торгівельного центру. Будівництво почалося взимку. В кінці травня забудовники розкрили карти і вивісили інформацію про майбутній об’єкт.

Першим на це звернув увагу нардеп і екс-депутат Київради від «Батьківщини» Олександр Бригинець. На будівництво йому поскаржилися його ж виборці - мешканці Оболонського району.

«Свідомо» вирішило дізнатися, що насправді відбувається із землею в елітному районі біля метро «Мінська» і університету Грінченка.

Що будуватимуть

Коричневий паркан, що притулився до кіосків з кавою і цигарками, бетонний каркас і будівельні вагончики. Мешканці верхніх поверхів будинків на Гайдай, 2 і Гайдай, 4 можуть з документальною чіткістю описати, як саме відбувається будівництво – воно розгорнулося в зовсім недалеко від їхніх вікон.  


 

Над парканом височіє інформаційний бігборд – «Будівництво торгівельного комплексу». І меншими літерами – площа земельної ділянки – 2 300 квадратних метрів, площа будівлі – 1 464,9 квадратних метри.


 

Ще нижче – назви фірм замовника і генпідрядника. Це ПрАТ «Європорт» і ПрАТ «Агробудмеханізація».

Кому вони належать? За даними «Інформаційного-ресурсного центру», де міститься інформація про всіх підприємців і підприємства, ПрАТ «Європорт» зареєстрований на Солом’янці – на Лукашевича, 15а. Це зовсім поруч від центрального вокзалу. І це саме там, де розміщується однойменний торговий центр.


 

Керівником ПрАТ значиться Сергій Рязанцев.


Інформація про генпідрядника – ПрАТ «Агробудмеханізація» - цікавіша. За даними того ж «ІРЦ», підприємство зареєстровано в Борисполі, на Привокзальній, 76а. Керівник – Володимир Шалімов.


Хто він? Депутат Бориспільської міської ради від Партії регіонів і разом з цим - голова постійної комісії міської ради з питань промисловості, будівництва та архітектури.


За інформацією порталу GlobalinfoUa, «Європорт» входить в компанію «Еко-капітал», котра, також за даними порталу, пов’язана з мережею супермаркетів «Еко-Маркет».

Хто дозволив будувати під вікнами оболонців? Це ми також дізналися.

Чи легальне будівництво на Гайдай

Попри заяви Бригинця про незаконність забудови, зведення ТЦ виявилося абсолютно легальним. Землю під нього віддали її ще в січні 2012 року, коли Київрада зібралася на чергове засідання.


За передачу ділянки тоді проголосував 61 київський депутат. Будівництво ТЦ підтримали в повному складі Партія регіонів, Громадський актив Києва, «Столичні реформи» і «Сильна Україна». Також за рішення голосували частина депутатів від УДАРу, «Народної партії», «Ініціативи», «Соціальної справедливості», «Спортивного Києва», «Відродження Києва», «Киян» і окремі позафракційні депутати. Зовсім не голосували за рішення «Батьківщина», «Демократична партія України», «Республіка Київ» і Блок Миколи Катеринчука.0,23 гектари землі віддали ПрАТ «Європорт» в оренду для будівництва торгівельного центру на 10 років. Інформація про забудову є і на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України.  Отоварюватися в черговому торгцентрі оболонці зможуть вже в кінці року.

 

Теги: Київ