В "Києві" стартує Фест ізраїльського кіно

Галина Танай
4 червня 2013р. 14:17

В "Києві" стартує Фест ізраїльського кіно

Звідки пішла «Хава Нагіла», що буває, коли знаходиш раритетний рояль, і як поєднується марихуана з аутизмом в одній родині? В середу, 5 червня, в кінотеатрі «Київ» стартує Фестиваль ізраїльського кіно. Антисемітів прохання не турбувати.

Відкриє фестиваль фільм Джофа Седара «Примітка». Це історія суперництва двох учених, батька та сина. Тато – мізантроп і пурист, що вперто уникає світського життя й наукових тусовок. Син – улюбленець публіки, душка, зірка місцевого масштабу. Але раптом усе міняється: татку-мізантропу несподівано дають найпрестижнішу нагороду Академії, і всі почесті переходять до нього.

Один із найгучніших фільмів фесту – «Хава Нагіла» Роберта Гроссмана. Це спільна робота Ізраїлю, України та США. Документальна картина розповідає про походження найвідомішої єврейської пісні «Хава Нагіла» - і її історія не така проста, як може видатись невтаємниченому глядачу. А в рамках презентації фільма покажуть бонусну короткометражку Єлизавети Усач «Борис Карафелов, начерки до портрету» - про українського художника, який після довгих років життя в Ізраїлі приїздить у рідну Вінницю.

Варто подивитись і «Потоп» Гая Наттіва – фільм, що здобув прихильність критиків на фестивалях у Берліні та Салоніках. Йоні 13, і життя в нього непросте. А як йому бути простим, коли Йоні 13, він дрібний і за скромну плату продає домашку однокласникам, щоб заробити на заняття з бодібілдингу – кажуть, то найперший засіб для прискорення статевого дозрівання. Родина у Йоні весела: мама спить з сусідом, тато нишком вирощує марихуану. А надодачу в лоно сім’ї повертається старший брат хлопця, що страждає на аутизм. Що буде з цим родинним коктейлем, можна тільки здогадуватись.

Фестиваль ізраїльського кіно триватиме з 5 по 11 червня. Квитки коштують 50 гривень, забронювати можна за телефоном 234 73 81.

 

Теги: Київ , фест ізраїльського кіно , Хава Нагіла