Янукович: Меморандум з Митним не вплине на ЄС

Максим Опанасенко
4 червня 2013р. 17:02

Підписання меморандуму про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною не вплине на євроінтеграційні цілі України. Про це заявив президент Віктор Янукович.

"Що стосується європейського розвитку - це у нас визначено в законі про засади внутрішньої та зовнішньої політики, а інтриги, які навколо цього роблять деякі політичні сили - ми до них уже звикли" - заявив Янукович. Він каже - з країнами Митного союзу Україна має товарообіг у 63 мільярди доларів. І тому Україна має будувати і розвивати ці стосунки. Але це жодним чином, на думку Януковича, не має вплинути на наші стосунки з країнами Євросоюзу.

У п'ятницю, 31 травня, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив про наміри Євросоюзу вивчити документи, підписані Україною і представниками Митного союзу. Того ж дня у Мінську - під час засідання Форуму  ділових людей держав-учасниць Єдиного економічного простору - прем'єр-міністр Микола Азаров підписав Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною. З 1 січня 2012 року в Росії, Білорусі і Казахстані почала працювати нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП у 2015 році буде створено Євразійський економічний союз.  24 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди з ЄС. Таку ж заяву зробив і  віце-прем'єр Юрій Бойко. Проте радник президента РФ Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що у випадку союзу з Росією, Україна не зможе брати участь в угодах з Євросоюзом. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії. 

 

Теги: Київ