Рада не припинила двовладдя в Києві

Максим Опанасенко
4 червня 2013р. 17:51

Верховна Рада відмовилася проголосувати за пропозицію нардепів від УДАРу Віталія Кличка, Віталія Ковальчука і Валерія Карпунцова щодо об’єднання посад голови Київської міської державної адміністрації і Київської міської ради.

"За" проголосувало 168 карток нардепів з "Батьківщини", УДАРу і "Свободи".

За пропозицією УДАРівців, міський голова, обраний киянами, мав би призначатися головою Київської міської державної адміністрації президентом. Зараз в Києві ці посади роз’єднані – КМДА опікується Олександр Попов, Київрадою – Галина Герега.

30 травня Конституційний суд ухвалив рішення, за яким вибори до Київради та вибори мера Києва мають відбутися у жовтні 2015 року. Туди у березні звернулися 48 депутатів від Партії регіонів  з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Секретар Київради Галина Герега 22 травня заявила, що депутати працюватимуть і надалі, доки не буде рішення Верховної Ради чи до рішення Конституційного суду.

 

Теги: Київ