ЄС не схвалює перенесення виборів у Києві

Ольга Бондаренко
4 червня 2013р. 19:09

ЄС не схвалює перенесення виборів у Києві

Представництво Євросоюзу в Києві висловило свою стурбованість з приводу рішення Конституційного суду України про проведення місцевих виборів у Києві в 2015 році. Про це заявив прес-секретар представництва Давид Стулік.

"У зв'язку із загальною метою просуватися до політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС, ми приділяємо пильну увагу до поваги спільних цінностей, у тому числі таких демократичних принципів, як вільні і справедливі вибори", - цитує Стуліка "Інтерфакс-Україна". "У цьому контексті ми глибоко стурбовані оголошеною відстрочкою до 2015 року місцевих виборів у Києві, які востаннє проводилися в 2008 році", - наголосив він.

30 травня Конституційний суд ухвалив рішення, за яким чергові вибори до Київради та мера Києва мають відбуватися одночасно по всій Україні. Повноваження ж нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. У неділю півтисячі киян вийшли на акцію протесту, на якій "зачинили" нелегітимну Київраду до виборів.

Фото: www.parubiy.org.