Турецька влада вибачилась і знову застосувала газ

Олесь Лук'яненко
5 червня 2013р. 8:23

Турецька влада вибачилась і знову застосувала газ

Турецька поліція застосувала водомети і сльозогінний газ проти учасників акції протесту, які знову зібралися на стамбульської площі Таксим - незважаючи на те, що влада вибачилися перед демонстрантами, визнавши їх правоту. Про це повідомляє BBC.

Як повідомляє кореспондент Бі-бі-сі в Стамбулі Пол Мейсон, до початку сутичок між деякими демонстрантами і поліцією обстановка на площі Таксим була досить мирна, майже святкова. "У Стамбулі масове свято. Люди на мітингу протесту вважають, що революція перемогла, бо влада вибачилася", - написав на своєму фейсбуці український журналіст Осман Пашаєв. За його словами, провладні місцеві телеканали постійно транслюють вибачення заступника прем`єр міністра Бюлента Аринча за зостосування сили проти мирних демонстрацій. Але Пашаєв додає, що демонстранти не хочуть розходитися доки не вибачиться прем`єр Ердоган. До протестувальників приєдналося декілька профспілок, а також планують влаштувати концерт за участю турецьких зірок, за словами Пашаєва.

Турецька поліція заарештувала близько тисячі осіб за два дні масових протестів, що охопили Туреччину. Повстання починалося у п'ятницю - як екологічна акція. Жителі турецької столиці вийшли протестувати проти реконструкції парку Гезі в центрі міста. Екологічна тематика швидко перетворилася на політичну. Люди, невдоволені політикою прем'єра Реджепа Ердогана, продовжують виходити на вулиці. США висловили занепокоєння тим, які засоби використовувала турецька поліція, аби приборкати цілком мирну акцію протесту: людей розганяли водометами і сльозогінним газом. Більше тисячі людей потрапили в лікарні з травмами різної тяжкості. Щонайменше троє з них втратили зір. Повідомляють про двох загиблих від рук поліції під час сутичок. 

Фото - http://www.reuters.com


 

Теги: Київ , Стамбул , туреччина