Азаров хоче контроль над ще трьома видами ліків

Максим Опанасенко
5 червня 2013р. 10:55

Прем'єр-міністр Микола Азаров хоче контролювати ціни на ліки від СНІДу, туберкульозу і онкозахворювань. Про це він заявив під час засідання Уряду.

"Так, порівняльний аналіз цін на певні лікарські засоби для лікування онкологічних захворювань, туберкульозу і СНІДу засвідчив, що в Україні вони у рази вищі, ніж в Європі. Наприклад, генерик-онкопрепарат Доцетакин коштує 160 доларів за ампулу, а в Європі – учетверо дешевше. Скажіть, маємо ми право закупати за бюджетні кошти препарат за такою ціною? Адже це фактично означає: на три чверті зменшити кількість пацієнтів, які отримають життєво необхідний препарат! Ми щороку збільшуємо суми бюджетних коштів на закупівлю препаратів, а якість і доступність лікування залишаються недостатніми. Настав час принципово змінити ситуацію" - заявив Азаров. І дав доручення Міністерству охорони здоров'я - розробити програму державного регулювання цін на лікарські засоби від цих захворювань. Окрім цього, Азаров похизувався своїми здобутками на цій ниві - за його словами, за рік ціни на ліки від гіпертонії знизилися на 12%, а споживання зросло на 17%. В цьому він вбачає заслугу державного контролю за цінами на ці препарати.

У квітні сто людей, хворих на смертельні хвороби, прийшли під Кабінет Міністрів аби протестувати проти недофінансування лікування українців. Вони незгодні з розподілом бюджетних грошей в цьому році. Протестами вони вже змогли "вибити" у президента Віктора Януковича доручення про перегляд бюджету і фінансування лікування українців, хворих на СНІД, туберкульоз і гепатит. Але 27 березня бюджетний комітет Парламенту порадив депутатам проголосувати за поправки, в котрих цього фінансування немає. Від цих дій можуть вже цього року померти 44 000 українців - їм просто не вистачить ліків. 

 

Теги: Київ