Азаров знову розхвалив співпрацю з Митним Союзом

Ольга Бондаренко
5 червня 2013р. 13:31

Азаров знову розхвалив співпрацю з Митним Союзом

Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів розкритикував противників інтеграції України у Митний Союз та розказав про гостру необхідність такої співпраці для України. 

"Якщо завтра (умовно) цей ринок закриється для України, скажіть: нам що, закривати підприємства, конструкторські бюро, наукові інститути, звільняти людей? Це доля мільйонів людей, українських сімей! Я звертаюсь до політиків, які виступають проти співпраці з Євразійським економічним об’єднанням: ви візьмете на себе відповідальність за неминуче в разі припинення співробітництва безробіття, зменшення розміру пенсій, соціальний регрес? Чи може, нам хтось компенсує такі величезні втрати? Куди ви штовхаєте Україну?" - заявив Азаров та підкреслив, що його вражає безвідповідальність політиків, які розказують, що ринок країн СНД Україні нецікавий.

31 травня, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив про наміри Євросоюзу вивчити документи, підписані Україною і представниками Митного союзу. Того ж дня у Мінську - під час засідання Форуму  ділових людей держав-учасниць Єдиного економічного простору - прем'єр-міністр Микола Азаров підписав Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною. З 1 січня 2012 року в Росії, Білорусі і Казахстані почала працювати нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП у 2015 році буде створено Євразійський економічний союз.  24 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди з ЄС. Таку ж заяву зробив і  віце-прем'єр Юрій Бойко. Проте радник президента РФ Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що у випадку союзу з Росією, Україна не зможе брати участь в угодах з Євросоюзом. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії. 

Фото: www.yurincom.com.