Богатирьова хоче мільярд на реформу

Ольга Бондаренко
5 червня 2013р. 17:40

Міністерству охорони здоров'я на реалізацію реформи первинного рівня охорони здоров'я необхідно 1 мільярд гривень. Про це в ході парламентських слухань на тему "Сучасний стан, шляхи та перспективи реформи у сфері охорони здоров'я в Україні" заявила міністр Раїса Богатирьова.

За її словами, до кiнця 2013 року заплановано створити 548 центрiв первинної санiтарної допомоги. Також Богатирьова повідомила, що завершення реформи первинної медико-санiтарної допомоги заплановано на 2020 рiк.

17 квітня депутати Київради проголосували за рішення про перетворення всіх поліклінік міста на консультативно-діагностичні центри і центри первинної медичної допомоги. Це означає, що кожна родина повинна буде обрати собі сімейного лікаря і з усіма питаннями звертатися до нього, замість походів до поліклініки. В ситуаціях, коли сімейний лікар не буде компетентний, киянин зможе звернутися за допомогою в створені на базі поліклінік Центри. Всього депутати створили 10 консультативно-діагностичних центрів і 16 центрів первинної медичної допомоги. За планами МОЗу, до 2020 року всі поліклініки країни повинні бути перетворені за таким же принципом, а українці мають лікуватися не у спеціалізованих лікарів, а у сімейних, котрих оберуть самостійно.

 

Теги: Київ