Як журналісти інспектували Межигір'я

Максим Опанасенко
6 червня 2013р. 12:59

Як журналісти інспектували Межигір'я

Вже традиційно 6 червня журналісти зранку приїжджають під резиденцію президента Віктора Януковича - Межигір'я. Для чого? Це, фактично, єдине місце, звідки президент може почути про права журналістів. Ледь не всі попередні активістські візити сюди закінчувалися сутичками з міліцією і арештами. Всі попередні рази журналістів тут зустрічали бійці "Беркуту", міліція і адміністрація села Нові Петрівці. Аби сказати - будь-які акції тут заборонені. 

Все те саме повторилося і цього разу. О 9:00 журналісти "Української правди", СТБ, ТВІ , "Телекритики", Інституту масової інформації, "Свідомо" і багато інших вже крокували по ідеально заасфальтованій дорозі до найбільш інтригуючих апартаментів України.

В день професійного свята журналістів тут зустріли очеплений броньовано-камуфляжними чоловіками в'їзд до резиденції, десятки ДАІшних автівок і голова Ново-Петрівсьої сільради Родіон Старенький. "Проведення мирного зібрання тут заборонене судом. Ви мали повідомити за 10 днів" - показує він документ. "А де Ви тут зібрання бачите? Ми - журналісти. Приїхали проінспектувати - як виконується судове розпорядження. І бачимо, що тут акцію якраз проводите Ви і бійці "Беркуту" - стримуючи сміх лунає з журналістської сторони.

Родіон Старенький. Голова сільради села Нові Петрівці. Зрозумівши, що судовою забороною журналістів не залякаєш, він вирішив покликати всіх в ресторан - святкувати День журналіста. Платити пообіцяв з сільської кишені. Журналісти дружно відмовились:)


Очільниця Інституту масової інформації Вікторія Сюмар і журналістка Наталя Соколенко зачитують листа до президента Віктора Януковича. В ньому гаранту вчергове нагадали про права журналістів в Україні

За 20 хвилин після початку "інспектування", до журналіста "Української правди" Сергія Лещенка підійшов міліцейський начальник. І повідомив , що Сергій нібито збив машиною міліціонера. Лещенко повів усіх показувати свою автівку. "Крові на колесах немає?" - сміялися колеги. "Крові немає, бампери цілі, подряпин немає" - казав Лещенко. "Звісно, нічого подібного я не робив. Які цей тиск може отримати наслідки - здогадатися не складно. Життя стає все цікавішим. З днем журналіста" - так Сергій прокоментує інцидент пізніше, у своєму Фейсбуці


Нардеп від "Батьківщини" Юрій Стець спостерігав за журналістами збоку. Згодом вирішив трохи потролити журналіста "Нового регіону" Сергія Рульова. "Хто привів сюди цього молодика?" - сміється Стець. "Мене не приводять, я сам приходжу. Я ж не Брєжнєв". Колега Стеця Володимир Ар'єв в цей момент скромно стояв серед журналістського натовпу.


 

"З Днем журналістаааааа!" - кричить журналіст Богдан Кутєпов. Бійцівський "фон" навіть не поворухнувся.Теги: Київ , журналісти , Юрій Стець , Стоп Цензурі , Сергій Лещенко , Наталя Соколенко , Богдан Кутєпов