Янукович пропонує українцям ветувати закони

Ольга Бондаренко
6 червня 2013р. 15:43

Янукович пропонує українцям ветувати закони

Президент України Віктор Янукович пропонує надати українцям право ініціювати закони та скасовувати їх шляхом референдуму або через Конституційний Суд. Про це йдеться у щорічному посланні Президента до Верховної Ради.

Таким чином, при оновленні Конституції Янукович пропонує передбачити в ній право народної законодавчої ініціативи і народного вето. За цим оновленням, якщо Верховна Рада прийме той чи інший закон, який президент за народною ініціативою хотів винести на референдум, то він буде вважатися прийнятим на референдумі. Також громадяни можуть самі пропонувати на розгляд Ради закони. Щоправда, для цього проект закону має бути  внесено на вимогу не менше 80 тисяч виборців. Також у своєму посланні Янукович виступає за запровадження "інституту конституційної скарги", що дозволить громадянам захищати свої права від порушень з боку держави.

У своєму посланні Віктор Янукович також висловився за впровадження проведення виборів за партійними списками із преференціями. Президент Віктор Янукович звернувся із щорічним Посланням до Верховної ради, заявив Представник Президента  у парламенті Юрій Мірошниченко. Коментуючи те, що послання Януковича надається народним депутатам у вигляді письмового документу, Юрій Мірошниченко зазначив, що така практика вже використовувалась минулого року. Також Представник Президента нагадав, що Глава держави перебуває зараз з офіційним візитом у Республіці Сербія. Поки Янукович у Сербії, неподалік від його будинку журналісти хотіли висловити йому свій протест проти згортання свободи слова в Україні, а опозиція тим часом заблокувала роботу парламенту.