Українці заборгували за газ 24 млрд грн

Ольга Бондаренко
6 червня 2013р. 16:59

Українці заборгували за газ 24 млрд грн

Борги українців за спожитий газ становлять близько 24 мільярдів гривень. Про це "Свідомо" повідомили у Генпрокуратурі України.

За даними ГПУ,  з початку року спостерігається тенденція до зростання цього боргу.  "Основними боржниками є підприємства теплоенергетики, окремі з яких усупереч вимогам законодавства зараховують плату за теплову енергію не на рахунки із спеціальним режимом використання, а на власні", - сказали у відомстві.

Україна і Росія тривалий час ведуть переговори про створення консорціуму на базі української ГТС в обмін на зниження ціни газу для України. 23 травня президент Віктор Янукович доручив уряду навчитись заміняти природний газ вугіллям вітчизняного видобутку. 3 травня Кабінет Міністрів прийняв розпорядження, згідно з яким у 2013-му році Україна придбає у Газпрому тільки 18 мільярдів кубометрів газу. Це значить, що у поточному році Україна планує спожити на 11,9% менше газу та видобути на 6,4% більше. Зокрема, у Києві розпочинають вводити масштабні програми економії та збереження енергії

Теги: Київ