Янукович пропонує обмежити імпорт нафти

Ольга Бондаренко
7 червня 2013р. 9:35

В уряді вирішили переглянути стратегію обмеження імпорту нафтопродуктів у країну: влада має намір знизити імпорт вдвічі за рахунок квотування, а дефіцит покрити шляхом запуску нафтопереробних потужностей, що простоюють. Про це пише "Коммерсантъ-Украина".

У щорічному посланні президента до Верховної Ради йдеться про те, що в 2012 році найбільший спад спостерігався в нафтопереробній галузі - в першу чергу за рахунок скорочення випуску продукції на нафтопереробних заводах на 44,7%. "Якщо у 2011 році українські нафтопереробні заводи переробили 9 мільйонів тонн сировини, то у 2012 році - лише 4 мільйонів тонн", - заявив президент. У той же час, за даними Держстату, за минулий рік імпорт нафтопродуктів зріс на один мільярд доларів, і становив майже $9 мільярдів. На думку Януковича, вивести нафтопереробну промисловість з кризи дозволить саме квотування.

Упродовж останніх років власники українських заводів вже наголошували на необхідності імпорту нафтопродуктів. У 2011 році Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі навіть провела спеціальне розслідування, проте не знайшла підстав для стримування імпорту. Експерти підкреслюють, що введення кількісних обмежень імпорту прямо суперечить зобов'язанням, узятим Україною при вступі до СОТ.