В музеї Кавалерідзе - еротичний "Останній дзвоник"

Галина Танай
7 червня 2013р. 12:24

В музеї Кавалерідзе - еротичний "Останній дзвоник"

Еротизм шкільної форми, невинна спокусливість жестів, щасливі усмішки на звабливо прикушених губах. Це останній дзвоник, і, як співала Земфіра, дєвочкі созрєлі – як і хлопчики. В музеї Кавалерідзе відкрилась виставка литовця Вацловаса Страукаса – вантажні чорно-білі фото, гідні набоківського Гумберта Гумберта, але цілком у рамках пристойності.

Страукас 25 років пропрацював учителем литовської мови й літератури, і чверть століття спостережень за школярами дали свої плоди. Агресивні поборники моралі, узрівши його  фото, явно почали б підозрювати педагога в надмірній цікавості до юних і зелених. Але насправді серія «Останній дзвоник» - тонке поєднання еротичного потягу з майже батьківською турботливістю і замилуванням школярами, що в один день перестають бути дітьми.


 


 

Спіймати невловимий момент дорослішання – саме такий був задум Страукаса. А 60 років досвіду – саме стільки литовець займається фотографією – дозволили зробити це стильно і бездоганно.Виставка «Останній дзвоник» триває до 17 червня. Експозиція працює в рамках фестивалю «Візії». Вхід коштує 20 гривень.

 

Теги: фото , виставка , Страукас , Візії , Київ