Студенти почали дорожче обходитись вишам

Максим Опанасенко
7 червня 2013р. 13:01

Державне підприємство "Інфоресурс", котре займається розробкою Міністерства освіти - Електронною державною базою з питань освіти, підняло ціни на обслуговування для університетів. Про це йдеться в листі компанії керівникам навчальних закладів.

За наказом Міносвіти, починаючи з 2012-го, кожен університет повинен вносити в цю електронну базу інформацію про всіх абітурієнтів і студентів. Для чого? Аби можна було приймати документи від вступників не тільки в Приймальних комісіях, а й через Інтернет, і для того, аби на основі інформації з цієї бази випускати дипломи для випускників. Минулоріч, університети мали щотримісяці платити по 36 копійок за кожного свого студента - за "підтримку" бази. Цього року студент обійдеться університету вже у 63 копійки.

Лист ДП

 

Система друку дипломів в Україні належить приватному бізнесу. Так, у лютому Міносвіти віддало на їхній друк 81 мільйон гривень. Левову частку цих грошей - 75,76 мільйонів гривень - отримає "Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій". Навесні 2011-го "Свідомо" провело розслідування про цю фірму. Виявилося, що одним із її засновників і акціонерів є ректор Київського політеху Михайло Згуровський. Схему, за якою приватна компанія постачає у виші дипломи за державні кошти, була придумана Згуровським у 90-х, за часів його роботи міністром освіти. На захисті компанії - купа патентів, котрі захищають авторське право на виготовлення документів, і, фактично, унеможливлюють одержавлення цього бізнесу. Спробу передахувати бізнес зробив нинішній міністр освіти Дмитро Табачник два роки тому. Тоді і було створено державне підприємство "Інфоресурс". А разом з ним - Єдину державну електронну базу з питань освіти. За задумкою Табачника, ця база повинна з часом "перекрити" існуючу базу Згуровського. І тоді, нібито, гроші не повинні йти в приватні руки. Поки що ж "Інфоресурс" виконує лише роль посередника - між фірмою Згуровського, в котрого вона купує документи, і університетами. Ще 5,29 мільйонів грошей платників податків отримає Поліграфічний комбінат "Зоря" - за власне друк документів про освіту (не плутати з функціями фірми Згуровського, котра не друкує, а вносить в уже надруковані папірці інформацію про отримувача диплома і покриває їх захисним покриттям). "Зоря" входить до консорціуму ЄДАПС.

 

Теги: Київ