У Гельсинській спілці розкол через протести

Олесь Лук'яненко
7 червня 2013р. 15:45

Інститут економіко-соціальних проблем «Республіка» заявила, що виходить зі складу Гельсинської спілки з прав людини через те, що спілка без узгодження питання з ними почала публічно підтримувати законопроект про мирні зібрання, який загрожує проведенню мітингів та протестів в Україні. Про це повідомив у своїй заяві голова організації Володимир Чемерис.

"Цей скандальний законопроект, на нашу думку, значно обмежив би свободу зібрань в Україні.Така позиція не збігалася ні з позицією Республіки, ні з позицією тих громадських організацій, які двічі, 2010-го та 2012-го, проводили масові акції протесту проти «проекту 2450» і, зрештою, добилися того, що цей проект був знятий з порядку денного Верховної Ради. Проте існуючий порядок ухвалення рішень в УГСПЛ, асоціації тридцяти правозахисних організацій, передбачає, що голова УГСПЛ та її виконавчий директор мають право робити заяви без погодження з організаціями, які входять до Спілки", - йдеться в заяві. Серед вимог організації до Гельсинської спілки - внести зміни до статуту, які б дозволили прозоро та демократично приймати рішення.

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства при президентові схвалила текст пропозицій щодо законопроекту «Про свободу мирних зібрань», який, за словами правозахисників, є вбивчим для свободи протестів в Україні. Законом пропонують ввести обов’язок повідомляти владу про протест за два дні, узаконити можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання, а про самі «спонтанні зібрання» прописаний обов’язок повідомляти владу. Законом також вводяться можливості для судових репресій, якщо протестувальник не довів владі «невідкладність» свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні.


Теги: Київ , протест , Гельсинська спілка