Україна - у списку країн-жертв кібершпигунства

Галина Танай
9 червня 2013р. 12:55

Кібершпигуни добрались до України. Найбільше мережу NetTraveler, виявлену Лабораторією Касперського, цікавили наукові розробки у сферах енергетики й оборони. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зловмисників виявили експерти антивірусної компанії «Лабораторія Касперського». Як звітують науковці,  NetTraveler втрутилася у роботу понад 350 комп’ютерних систем у 40 країнах світу, причому найбільше дісталось Монголії, Росії та Індії. Мова йде про кібератаки як на приватні, так і на державні структури - урядові установи, посольства, науково-дослідницькі центри та військові організації. Зараження комп’ютерів відбувалося за допомогою фішингового листа – тобто повідомлення на електронну пошту, мета якого – отримання доступу до конфіденційних даних користувача. Для цього у NetTraveler використовували вади у Microsoft Office. Комп’ютерні віруси, які використовують хакери, можуть зупиняти роботу АЕС, міжнародних аеропортів та енергосистем.

За результатами розслідування, шпигунська кампанія стартувала ще у 2004 році, однак найбільш активну діяльність зловмисники розгорнули протягом останніх трьох років. В цей час у сферу інтересів NetTraveler потрапили такі галузі, як освоєння космосу, нанотехнології, енергетика (зокрема і ядерна), медицина і телекомунікації. 

Один з найяскравіших прикладів атак кібершпигунів - падіння біржевого індексу Dow Jones на 150 пунктів за сім хвилин, що сталося 23 квітня Тоді у Twitter-акаунті агенції Associated Press, з'явилось неправдиве повідомлення про вибухи в Білому домі. Інформацію розповсюдили хакери, які пізніше назвалися «Сирійською електронною армією». За підрахунками Європолу, кримінальна кіберактивність щороку завдає корпораціям втрат на суму понад трильйон доларів. 
 

Теги: Київ , лабораторія Касперського , кібершпигунство , хакери