МОЗ: Загальної епідемії туберкульозу - немає

Маша Землянська
10 червня 2013р. 10:31

Україні вдалося виграти бій у туберкульозу, ознак загальної епідемії туберкульозу на сьогодні немає. Про це заявила радник Міністра охорони здоров'я України Ганна Ковальова.

"Наша країна має середньо-високий рівень захворюваності, водночас Україна впритул наблизилася до етапу концентрованої епідемії туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих осіб. І цей напрямок, як зазначила головний позаштатний фтизіатр, стає пріоритетним у програмі протидії туберкульозу в Україні", - заявила Ковальова.

До речі, за останніми даними управління статистики у Києві, за перші п'ять місяців від цієї недуги померло 54 людини. Паличка Коха - збудник туберкульозу, живе в кожному третьому. Тільки 5% людей стійкі до інфекції. Якщо Ваш організм ослабнув, щоб заразитися достатньо проїхатися у маршрутці поруч з хворим. Захист від туберкульозу посилює хіба що потужний імунітет. Крім того, попри те, що останніми роками спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз - росте рівень мультирезистентного. Тобто стійкого до ліків.

 

Теги: Київ , МОЗ , туберкульоз