Друзям ЄДАПСа дали 2,5 мільйони на голограми

Максим Опанасенко
10 червня 2013р. 11:12

Державна служба інтелектуальної власності, що відповідає за авторські права і підпорядкована Міністерству освіти, підписало угоду з ТОВ "Спеціалізоване підприємство "Голографія" на друк і поставку голографій. Про це повідомляє "Портал державних закупівель". 

 Вартість угоди - 2 499 999 гривень. За ці гроші підприємство повинне протягом року виготовляти захисні елементи для ліцензійних фільмів, музики, комп'ютерних ігор тощо. Закупівлю проводили в одного учасника - тобто, конкурентів у ТОВ не було. Інформація щодо того, скільки саме голографій мають виготовити - відсутня.

ТОВ "Спеціалізоване підприємство "Голографія" входить в консорціум ЄДАПС. Ця фірма отримала доступ до бази даних з усією інформацією про громадян, а також державну монополію на виготовлення великої кількості документів - водійських прав, біометричних паспортів тощо. Закон про введення біометричних паспортів підписав президент Віктор Янукович наприкінці листопада 2012 року. Його голосування в Раді лобіював нардеп-регіонал Василь Грицак, що пов'язаний ЄДАПСом.У 2012 році Гельсинська спілка присудила Грицаку антипремію "Будяк року" у номінаціях: "За найбрутальніше втручання права на приватність" та "За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини". З 28 травня, Державтоінпекція вже видає права з чіпом, на які можна записувати біометричні дані.

 

Теги: Київ