Грицак "протягнув" біометрику на 7 млн

Маша Землянська
10 червня 2013р. 11:26

Грицак "протягнув" біометрику на 7 млн

Державна міграційна служба при Міністерстві внутрішніх справ замовило бланків закордонних паспортів майже на сім мільйонів гривень. Про це повідомляється на сайті Вісника державних закупівель.

Перемогу отримав консорціум ЄДАПС, він, до речі, і єдиний учасник тендеру. Справа у тому, що з 2006-го року фірма, пов’язана з ЄДАПСом - «ЮС-дизайн» зареєструвала промисловий зразок паспорту, а відтак консорціум отримав монополію на їхній друк. За аналогічною схемою було отримано монополію і на біометричні паспорти у грудні 2012-го року.

Засновник "ЮС-дизайну" - Юрій Сидоренко, що поїхав з України у 90-х роках і розшукувався у справі про вбивство Сергія Полєтаєва. На Україні інтереси ЄДАПСу і Сидоренка лобіював народний екс-депутат Партії Регіонів Василь Грицак, який і є автором закону про біометричні паспорти. У 2012 році Гельсинська спілка присудила Грицаку антипремію "Будяк року" у номінаціях: "За найбрутальніше втручання права на приватність" та "За найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в галузі прав людини". Але й це ще не все – у квітні Грицак став заступником голови Державної міграційної служби.

Фото з сайту Кореспондент

Теги: Київ , ЄДАПС , Грицак