Активісти прийдуть до опозиції за свободою зібрань

Олесь Лук'яненко
11 червня 2013р. 10:45

Громадські активісти з ініціативи "За мирний протест!" прийдуть у середу, 12 червня, під стіни Верховної ради аби вимагати в депутатів від опозиції завадити прийняттю законопроекту про мирні зібрання (2450), який, на їхню думку, суттєво обмежить права українців на мирні зібрання.

Активісти зазначають, що на останньому засіданні Комітету з питань прав людини, національних меншин міжнаціональних відносин Верховної Ради України голова комітету повідомив, що найближчим часом у Верховній Раді буде зареєстровано законопроект про протести в Україні, підписи під яким планують поставити депутати від партії «Батьківщина», партії «УДАР» і Партії регіонів. "У запропонованому законопроекті запроваджується обов’язок подавати повідомлення за 48 годин до початку акції, міліції надаються нові можливості для репресій у вигляді «небезпечних для здоров’я та життя людини предметів», а також – можливість витіснення активістів від адміністративних будівель «для проходу посадових осіб». Суди ж можуть забороняти мирні зібрання, якщо вони «мають на меті пропаганду війни, міжетнічної та релігійної ворожнечі, несуть загрозу життю і здоров’ю людей». Зрозуміло, що «найсправедливіші у світі» українські судді бачитимуть такі загрози в усіх мирних зібраннях, які не сподобаються владі", - йдеться у повідомленні активістів.

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства при президентові схвалила текст пропозицій щодо законопроекту «Про свободу мирних зібрань», який, за словами правозахисників, є вбивчим для свободи протестів в Україні. Законом пропонують ввести обов’язок повідомляти владу про протест за два дні, узаконити можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання, а про самі «спонтанні зібрання» прописаний обов’язок повідомляти владу. Законом також вводяться можливості для судових репресій, якщо протестувальник не довів владі «невідкладність» свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні. 11 квітня стало відомо, що Європейський суд з прав людини в рішенні по справі «Вєренцов проти України» закликав реформувати українське законодавство щодо регулювання мирних зібрань та протестів. По цій справі також Україна в черговий раз заплатила 6000 євро компенсації позивачу, за порушення міліції та суддів, які заарештували мітингувальника на три доби.

Теги: Київ , протести