Анна Швець:об’єднання вб’є комунальні кінотеатри

Галина Танай
11 червня 2013р. 16:47

Анна Швець:об’єднання вб’є комунальні кінотеатри

22 травня Київрада приєднала вісім кінотеатрів до підприємства «Київкінофільм». Для чого це розширення комунального монстра? Київрада запевняє: для того, щоб зекономити державні кошти і зробити кінотеатри «ефективнішими», при цьому ціни на квитки для глядачів не зміниться.  У заступниці гендиректора кінотеатру «Київська Русь» Анни Швець інша версія: злиття кінотеатрів дозволить чиновникам безперешкодно класти бюджетні гроші до власних кишень.  

Ніжки у цієї історії ростуть  іще з 2007 року. Тоді Київрада створила комунальне підприємство «Київкінофільм». Установчий фонд був підозріло малим – всього-навсього п’ять тисяч гривень. До «Київкінофільму» хотіли включили всі 18 комунальних кінотеатрів міста, серед яких і «Київська Русь». Але директори десяти з них - зокрема, "Жовтня" і "Київської Русі" були проти і  таки домоглися свого: у 2011 суд постановив вивести ці кінотеатри зі складу «Київкінофільму». В результаті досі у складі об’єднання їх перебувало вісім: «Старт», «Салют», «Факел», «Алмаз», «Промінь», «Пролісок», «Молодіжний» та імені Чапаєва.

Підприємство «Київкінофільм» є збитковим – принаймні, це засвідчили результати ревізії його діяльності за період із 01.01.2008 по 01.01.2011. Перевірка виявила порушення щодо порядку визначення потреби в асигнуваннях на оплату праці, неправомірні виправлення у касових книгах та їх неналежне оформлення, а також встановила, що підприємство є збитковим. Приміром, у 2010 фінансовий результат «Київкінофільму становив 68 тисяч 600 гривень чистого збитку.

У травні цього року «Київрада» поновила спроби зібрати комунальні кінотеатри докупи. За словами Анни Швець, за цим нібито стоять заступник голови КМДА Віктор Корж, голова Департаменту культури КМДА Світлана Зоріна, виконувач обов’язків начальника Головного управління фізичної культурі та спорту КМДА Володимир Філіпов. Без попередніх громадських слухань вони винесли проект рішення про об’єднання кінотеатрів на сесію Київради. При цьому директорів кінотеатрів про це ніхто не повідомив.

Про внесення проекту до порядку денного стало відомо у вівторок, а сесія відбувалася в середу, 22 травня.  Рішення ухвалили, і у складі «Київкінофільму» опинились іще вісім кінотеатрів: «Братислава», «Лейпциг», «Київська Русь», «Ленінград», «Росія», «Флоренція», «Загреб» та Кінотеатр імені Тараса Шевченка. Щоправда, текст рішення викликає питання. Наприклад, геть неясно, що таке «комісія з припинення кінотеатрів».

 


 

Чим небезпечне це приєднання? На перший погляд, це і справді заощадження бюджетних коштів. Але шляхи «пакращення» викликають сумніви. Наприклад, 6 червня в ефірі програми «У центрі уваги» на ТРК «Київ» директор «Київкінофільму» Вадим Руденко розповідав, як підприємство зможе економити на скороченнях штатних працівників. За словами Руденка,  варто призначити одного директора, одного бухгалтера й одного технічного інженера на всі 16 кінотеатрів. Теоретично все гаразд. Але уявімо ситуацію: трапляється НП, а інженер не встигає перелетіти з одного  кінотеатра в інший, сеанс скасовується з технічних причин. А це – штрафні санкції від компанії-дистриб’ютора. Сума залежить від кількості місць у кінозалі. Наприклад, у залі 100 місць, квитки коштують 30 гривень. Значить, штраф за скасування сеансу складе 3000. Тож як радикальне скорочення штату допоможе економити кошти, неясно.

Як розповідає Анна Швець, після приєднання «Київської Русі» до «Київкінофільму» кінотеатру вже навідувались рейдери. Ввечері 30 травня, близько 20:00 в «Київську Русь» завітав чоловік спортивної статури, що вимагав негайної зустрічі з директором Станіславом Ситником. За словами Анни Швець, цей пан представився заступником міністра культури і туризму Юрієм Орловим і погрожував, що директор має з’явитися негайно, бо «завтра вже буде пізно, і приміщення буде захоплено». Після телефонної розмови він сів в автівку та поїхав. Вранці наступного дня представники «Київської Русі» звернулись із заявою до Шевченківського райуправління міліції. Юрія Орлова серед працівників Міністерства культури немає.


 

Заступниця директора «Київської Русі» впевнена: примусове об’єднання всіх комунальних кінотеатрів і централізація фінансування - це легкий шлях до привласнення бюджетних коштів. Київрада закладає в бюджет кошти на діяльність кінотеатрів. Але чи витратять їх на «розумне, добре, вічне – величезне питання. Перетворений на громадський туалет «Екран»та занедбані «Алмаз» і «Загреб» говорять самі за себе, і єдиний спосіб уберегти комунальні кінотеатри – це домагатися їх виведення зі складу «Київкінофільму». В той же час Київрада запевняє: об’єднання дозволить зробити роботу кінотеатрів ефективнішою. Хто правий - покаже час. Якщо буде де показувати. 

 

Теги: Київська Русь , Швець , Київкінофільм , Київ