Кучма застерігає владу почекати з Митним союзом

Ольга Бондаренко
12 червня 2013р. 15:20

Кучма застерігає владу почекати з Митним союзом

Екс-президент України Леонід Кучма заявив, що на сьогоднішній день немає чіткої впевненості у тому, що Митний союз зможе нормально працюватита порадив владі не поспішати співпрацювати з цим об'єднанням. Про це він заявив журналістам на брифінгу.

Кучма згадав і про те, що з моменту розпаду Радянського Союзу Україна і Росія неодноразово підписували численні документи про взаємовигідне економічне співробітництво, включаючи угоду про створення зони вільної торгівлі, про створення економічного союзу, проте жоден з них не працює в повному обсязі, передає Інтерфакс-Україна. Також екс-президент звернув увагу на те, що економічні відносини між Україною і Росією зайво політизовані та закликав політиків "не бігти попереду паровоза". "Давайте спустимося на землю, і Україна, і Росія, сядемо за стіл і не через ЗМІ будемо вирішувати всі проблеми, а один на один", - заявив Кучма.

31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров підписав Меморандум про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною. З 1 січня 2012 року в Росії, Білорусі і Казахстані почала працювати нова інтеграційна структура - Єдиний економічний простір (ЄЕП). Передбачається, що всередині ЄЕП у 2015 році буде створено Євразійський економічний союз. Азаров запевняє, що отримання Україною статусу спостерігача у Митному Союзі не вплине на підписання Угоди з ЄС. Проте радник президента РФ Володимира Путіна Сергій Глазьєв заперечує це, заявививши, що у випадку союзу з Росією, Україна не зможе брати участь в угодах з Євросоюзом. За результатами опитування соціологічної служби Центру Разумкова, більшість українців не хоче в Митний союз через корупцію та домінування Росії. 

Фото: blog.kp.ua.

Теги: Митний союз , Кучма , Київ