Табачник звинуватив Свободу в насиллі над історією

Ольга Бондаренко
12 червня 2013р. 18:06

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник назвав пропозицію "свободівців" вилучити з нормативно-правових документів та навчальної літератури термін "Велика Вітчизняна війна" - насиллям над історією. Про це він заявив журналістам на брифінгу.

"Будь-яке політичне насильство над історією приречене на провал. На мою думку, це абсолютно політиканський, блюзнірський законопроект", - цитують Табачника у прес-службі Партії регіонів. Табачник також зазначив, що в українських школах окремо вивчають і Велику Вітчизняну війну, і Другу світову війну, і висловив жаль, що люди з вищою освітою не розрізняють Велику Вітчизняну і Другу світову війну.

"Свободівці" Ірина Фаріон та Юрій Михальчишин у Верховній Раді зареєстровали проект постанови про вилучення терміна "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури. 7 травня Дмитро Табачник похвалився, що йому вдалося повернути правду про Велику Вітчизняну війну у шкільні підручники. Після приходу на посаду міністра освіти Дмитра Табачника у 2010-му, з підручників зникло поняття помаранчевої революції. Окрім цього, шкільна історія "видозмінюється" ледь не щороку. Так у 2012-му чиновники Міносвіти переписали програму шкільного тестування з історії, викинувши звідти прізвища таких українських історичних персоналій як Степан Бандера, Роман Шухевич, Іван Драч, Левко Лук'яненко, Іван Світличний та інших. Того ж року вирішили - з нової програми шкільного курсу з історії для 5-класників треба викинути взагалі всіх історичних постатей.

 

 

Теги: Київ , Табачник