У Туреччині можуть провести референдум

Ольга Бондаренко
13 червня 2013р. 9:55

Влада Туреччини розглядає можливість проведення референдуму щодо будівництва в парку Гезі. Про це повідомив заступник лідера правлячої партії країни Хусейн Челік.

"Ми можемо винести це питання на референдум...У демократіях тільки воля народу має значення", - цитує Челіка видання ВВС. У той же час, Хусейн Челік застеріг: "Ті..., хто шукає провокацій та залишиться у парку, постануть перед поліцією". Демонстранти намагалися повернути площу Таксім, з якої їх напередодні витіснила поліція. 

У вівторок турецька поліція знову застосувала газ проти мітингарів. Протест розпочався 31 травня як акція проти забудови невеликого парку Таксім-Ґезі у Стамбулі. Після силового придушення мирного мітингу поліцією газом та кийками, акції переросли в політичні виступи з вимогою відставки прем’єраі уряду й сутички з поліцією, які поширилися на десятки інших міст Туреччини. Більше тисячі людей потрапили в лікарні з травмами різної тяжкості. Щонайменше троє з них втратили зір. Повідомляють про двох загиблих від рук поліції під час сутичок. 

 


Теги: туреччина , Київ