ОПОРА: У травні Рада найбільше голосувала за свята

Ольга Бондаренко
13 червня 2013р. 11:36

Верховною Радою у травні було прийнято 88 законів і постанов, 32 з яких призначили свята, а 17 стосувались звільнення та обрання суддів. Про це повідомляє громадська мережа ОПОРА.

Всього за травень українські парламентарі зареєстрували 329 законопроектів і постанов, чверть з яких стосувалася сфери економіки, фінансів та господарства, 9 % – політики і державного управління, 18 % – правоохоронної системи та правосуддя. Найменше парламентарів цікавили питання зовнішньої політики та оборони і безпеки. Матеріальна сфера найбільше цікавила депутатів Партії регіонів, або ж 41 % законопроектів, які вони зареєстрували, стосувалися цих галузей. Аналогічну тематичну активність проявляли члени фракції «УДАР» (43 % законопроектів) і Компартії (33 %). 22 % проектів законів позафракційних депутатів також стосувалися теми грошей. Серед пріоритетів ВО «Батьківщина» – правоохоронна і судова система (33 % законопроектів). А ВО «Свобода» зосередилась на питаннях екології та довкілля (29 %). 40 % законопроектів, написаних спільно представниками різних фракцій, регулювали нові відносини у сферах політики та державного управління.

В уряді нещодавно повідомили про те, що через блокування парламенту опозицією депутати не можуть приймати життєво важливі законопроекти. Також в уряді заявили, що через блокування, яке почалось 6 червня, не можуть. зокрема - підвищити надбавку за догляд за дитиною-інвалідом, прийняти закони по спрощенню бізнесу, асоціації з Євросоюзом та вирішити проблеми із "Нафтогазом". 

Теги: Київ , ОПОРА , Верховна Рада