Аеросвіт звинуватили у шахрайстві

Ольга Бондаренко
13 червня 2013р. 14:48

Прокуратура виявила в діях службових осіб "Аеросвіту" ознаки шахрайства з фінансовими ресурсами. Про це повідомляється на сайті Київської прокуратури.

Перевірка прокуратури встановила, що еомпанією "Аеросвіт" було порушено вимоги Цивільного та Земельного кодексів України, а також Закону України "Про іпотеку". Встановлено, що в кінці 2012 року частину майна авіакомпанії передано в заставу одному з банків на підставі договору іпотеки. При цьому, земельна ділянка, площею 7,344 гектарів, розміщена в межах аеропорту "Бориспіль" - перебуває у державній власності. Відповідно до законодавства, предметом іпотеки може бути лише майно, яке перебуває у власності іпотекодавця. Зважаючи на це, виходить, що в документації Аеросвіту було вказано завідомо неправдиву інформацію щодо перебування у власності зазначеної вище земельної ділянки. За цим фактом порушено кримінальне провадження за статею "шахрайство з фінансовими ресурсами".

Авіакомпанія "АероСвіт", котра взимку оголосила себе банкротом, заборгувала аеропорту "Бориспіль" 74 мільйони гривень. Проблеми з "АероСвітом" почалися у грудні 2012-го. Тоді літакам "АероСвіту" заборонили літати над Росією через борги, але згодом дозволили. Компанія почала скасовувати більшість своїх рейсів, частину з них блокували аеропорти - знову ж таки - за борги. Після цього авіакомпанії "Дніпроавіа", "Донбасаеро" та "АероСвіт", які контролює один з найбагатших українців – Ігор Коломойський, розпочали процедуру банкрутства. В березні пройшло масове звільнення працівників компаній. 

Теги: Київ , Аеросвіт