Друг "Сім'ї" Курченко підібрався до нафти і газу

Галина Танай
13 червня 2013р. 17:45

Друг "Сім'ї" Курченко підібрався до нафти і газу

Президент харківського "Металіста", мільйонер Сергій Курченко, став ближче до нафти і газу. Перша незалежна біржа, з якою  пов'язують Курченка, виграла конкурс і тепер продаватиме з аукціонів нафту, газ і зріджений конденсат. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

В конкурсі брали участь вісім бірж, і перемога дісталась Першій незалежній. Вона належить двум товариствам з обмеженою відповідальністю - "Енергоринок" та "ГазУкраїна-2020". Як повідомляє "Forbes.ua", останню компанію пов'язують із Сергієм Курченком, хоч формальні власники - мешканці Харківської області Сергій Шульгін та Аркадій Кашкін.

За даними журналу "Фокус", голова ради директорів групи "ВЕТЕК" (раніше - "Газ Україна-2009") Сергій Курченко - володіє не менше $650 мільйонами. У грудні Курченко купив футбольний клуб "Металіст", а у березні - Одеський НПЗ. У січні "свободівець" Юрій Сиротюк направляв депутатський запит на ім'я генпрокурора Віктора Пшонки та голови СБУ Олександра Якименка, в якому йшлося про те, що син генпрокурора Віктора Пшонки "кришує" діяльність компанії Курченка "Газ-Україна-2009". Проте у прокуратурі ніяких порушень не виявили. 15 травня президент Віктор Янукович ввів Курченка до складу Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з баскетболу у 2015 році. При цьому Курченко заперечує бізнес-зв'язки з оточенням сина президента Віктора Януковича та запевняє, що не має покровителів у владних структурах.Теги: газ , Янукович , Курченко , Київ , УкрГаз-2020