Янукович розширив дачу знесенням "Магарача"

Галина Танай
13 червня 2013р. 19:21

Янукович розширив дачу знесенням "Магарача"

У селищі Відрадному, що в кримській Масандрі, остаточно зруйнували будівлі й старовинні підвали колишнього винзаводу Південнобережного відділення агрофірми "Магарач". Тепер біля маєтку, відомого як "дача Януковича" - чисте місце. Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

Крім будівель, знищили й побудовані більш як 180 років тпідвали. До минулої осені в них зберігалася унікальна наукова колекція вина Національного інституту винограду і вина "Магарач". Зараз важка техніка рівняє вже очищену від всіх будівель територію. Одночасно будівельники вбивають по периметру палі - ймовірно, для огородження майбутнього будівництва. З лиця землі знесено також фізіологічний майданчик вчених-виноградарів і комплекс лізіметрів. Недоторканими поки ишаються тільки виноградники на схилі, серед яких - останні гектари знаменитого мускату білого Магарача. Але й вони перебувають у занедбаному стані. 


Провідний юрисконсульт НІВіВ "Магарач" Алевтина Писаренко заявила , що у Відрадному ведуться не будівельні, а демонтажні роботи. А відповідно до експертного висновку Науково-дослідного інституту будівельного виробництва, всі будинки у Відрадному перебували в непридатному для експлуатації стані. Підвали ж не мали  статусу історичної або будь-якої іншої пам'ятки. А через те,   що будівлі колишнього заводу знаходяться в зоні активного зсуву, підвали нібито не могли використовуватися за призначенням.

Завод, дослідний майданчик і колекція вина евакуйовані в ДП "Лівадія" - вивезення відбувалося протягом 2012 року. Весь цей час представники Наукового товариства виноградарів і виноробів України, Громадянського комітету Великої Ялти та жителі Ялти вимагали зупинити дії зі знищення Південнобережного відділення агрофірми "Магарач" у  Відрадному. Вілла ж, відома  як "Чайний будиночок" або "дача Януковича", була збудована на місці старої ампелографічної колекції "Магарача", від ділянки під якою президія Академії аграрних наук добровільно відмовилася. У 2003 році уряд Криму передав її в оренду на 49 років "Міжрегіональному промисловому союзу" під протекторатом тоді ще правої руки Віктора Януковича і куратора Криму Антона Пригодського. У 2008 року уряд Криму задовольнив звернення МПС про розірвання договорів оренди на обидві ділянки загальною площею 2,05 га і передав їх ТОВ "Пансіонат сімейного типу". Засновниками цієї фірми є структури, близькі до сина президента Олександра Януковича.

Теги: Київ , Янукович , Магарач