"Коронацію слова" виграв "Людвисар" Коломійчука

Галина Танай
14 червня 2013р. 11:05

"Коронацію слова" виграв  "Людвисар" Коломійчука

Шість тисяч рукописів - і тільки п'ятнадцять переможців. Стали відомі імена лауреатів  конкурсу "Коронація слова" - і одним із відкриттів року став Богдан Коломийчук із романом "Людвисар". Про це повідомляє Радіо Свобода.

Роман про найкраще місто у світі – так описав свою книгу переможець сам Коломійчук.  . Весь сюжет розвивається в 16 столітті, коли щойно утворилася Річ Посполита. Хоча, як стверджує сам автор, історія в романі - зовсім не головне. Другу і третю премію в номінації «Роман» отримали письменниці Марина Трояк і Тетяна Белімова. 

У номінації "Кіносценарії" перше місце віддали Олексію Ганзенко за сценарій "Юля намалює краще". Срібло і бронзу розділили Андрій Тимчишин та Христина Погоржельська. Нагороду за дитячий кіносценарій виборола Лана Ра, а за дитячу прозу нагородили Оршулю Пареняк. В номінації "Пісенна лірика" відзначили Євгенію Цимбалюк, Світлану Дідух-Романенко та Анатолія Павловського.

Також на "Коронації" була спеціальна відзнака - премія "Золотий пістоль" від детективника  Андрія Кокотюхи. Цього року її здобув Владислав Ільченко та його роман «Найкращий сищик імперії». За словами Кокотюхи, детективів в Україні пишуть мало, і ця премія заохочуватиме розвивати жанр.

 

Теги: Київ , Коронація слова , Людвисар