Раді пропонують карати за політичну проституцію

Ольга Бондаренко
14 червня 2013р. 15:56

Депутати від "Батьківщини" Людмила Денисова та Андрій Сенченко зареєстрували у Верховній Раді законопроект, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за "політичне сутенерство" та "політичну проституцію".

У пояснювальній записці до закону, яка є в розпорядженні LB.ua, акцентується увага на дедалі частіших випадках тиску на депутатів, шляхом підкупу, шантажу, погрозами кримінального переслідування, тиску на бізнес. Робиться це для голосування за потрібні законопроекти. На думку авторів законопроекту, це і є "політичною проституцією". У зв'язку з цим, опозиціонери пропонують доповнити Кримінальний кодекс статтею, якою передбачається покарання від 4-х до 6-ти років позбавлення волі за намагання втягнути депутата у заняття політичною проституцією; від 5-ти до 8-ми років з конфіскацією, якщо політична проституція була повторною або з групою осіб; від 6-ти до 10-ти років позбавлення волі за політичну проституцію з організованою групою.

6 червня на засіданні Верховної Ради спікер Володимир Рибак оголосив про вихід із "Батьківщини" двох депутатів: В'ячеслава Кутового і Володимира Купчака. Перед цим "Батьківщину" залишили інші депутати:  Віталій Немілостівий, Роман Стаднійчукї, Ігорї Скосарї та Олегї Канівець. Кілька депутатів на брифінгу заявили про те, що за вихід із фракції їм пропонують від трьох до п'яти мільйонів доларів. 6 червня депутати та партійні функціонери "Батьківщини" написали Юлії Тимошенко листа, в якому звинувачують Арсенія Яценюка та його праву руку Миколу Мартиненка у небажанні боротись за звільнення екс-прем’єра, появі "тушок" та закидують йому спробу захопити партію. 

 

Теги: Київ , Яценюк , тушки , Верховна Рада , законороект