Німці готові модернізувати українську ГТС

Ольга Бондаренко
14 червня 2013р. 16:23

Німецький концерн Ferrostaal готовий проводити модернізацію всієї газотранспортної системи України. Про це повідомив виконавчий директор Ferrostaal Кай Евальдсен.

Він нагадав, що в Україні компанія працює над пілотним проектом для модернізації існуючої системи трубопроводів, проект фінансується Deutsche Bank під гарантії уряду України, повідомляє "Українська енергетика""Цей пілотний проект повинен продемонструвати, як легко зменшити споживання технологічного газу, для того, щоб експлуатувати трубопроводи і зменшити викиди довкілля. Він має на меті продемонструвати можливості модернізації існуючої системи трубопроводів і як би далі не розвивалась ситуація, яким би не було політичне рішення щодо існуючої системи трубопроводів України, вони будуть і далі експлуатуватись для транспорту газу в будь-який напрямок", – сказав він.

Україна і Росія тривалий час ведуть переговори про створення консорціуму на базі української ГТС в обмін на зниження ціни газу для України. За повідомленням видання "Комерсант-Україна", остання оцінка української труби коливається в межах $26-29 мільярдів. 26 квітня Кабінет міністрів зареєстрував законопроект, яким пропонується зняти заборону на приватизацію газотранспортної системи. Міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький вже заявив, що Україна може дозволити собі здати більше половини ГТС. 20 травня Верховна Рада відклала розгляд питання щодо зняття заборони на приватизацію газотранспортної системи. 

Теги: Київ , ГТС , газ , Україна , гроші , економіка