Вкладники "Еліта-центру" зрушили справу з місця

Олександра Веснич
7 жовтня 2010р. 11:07

Вкладники "Еліта-центру" зрушили справу з місця

Ще біля 100 жертв будівельної афери "Еліта-центр" отримали договори про надання їм квартир від Київської міської адміністрації.

Про це "Свідомо" повідомила одна з лідерів ініціативної групи вкладників Олена Антонова.

Люди добивалися підписання цих договорів протягом останнього року, але адміністрація тільки обіцяла. При зміні влади в Києві навесні цього року, коли більшість заступників Черновецького було звільнено, процес переговорів зовсім зупинився.

"Елітчики" протягом останнього місяця проводили ряд попереджувальних акцій, а з першого жовтня виставили під адміністрацію цілодобовий протестний пост.

"Ми їм добами не давали жити своїми вигуками, барабанами, мегафонами. До нас щодня хтось виходив і роботу над нашою проблемою пришвидшили. 5 жовтня нашого представника Надію Тимченко запросив до себе заступник мера Олександр Попов, протягом доби почали підписувати договори, завіряти їх. На сьогодні зі 102 людей підписали майже всі, інші дооформляють документи", - заявила Олена Антонова.

Підписані так звані попередні угоди про передачу житла постраждалим стосуються 102 квартир в будинках за адресами вулиця Маяковського, 1/3 і вулиця Лаїша Гавроша, 1. В цих домах вже побудовані декілька поверхів.

За місяць очікується остаточна здача 31 квартири для постраждалих "Еліта-центру" по вулиці Правди, 5. Це буде перше житло, передане від КМДА.

"Олександр Попов пообіцяв особисто очолити комісію по нашій проблемі, яка має зібратися 8 або 11 жовтня. Ця комісія має вирішити питання щодо підписання ще 150 договорів на квартири в наступному бідинку по Драгоманова, 40. В цьому будинку поки що лише залили фундамент, йому ще рік будуватись. Також терміново треба визначатись з механізмом передачі квартир постраждалим", - пояснює Олена Антонова.

Всього по справі "Еліта-центру" більше 1700 постраждалих. 1143 з них передали свої права вимоги КМДА, щоб отримати квартири в компенсацію. Паралельно йдуть ряд судових справ проти організаторів афери "Еліта-центру".