ZN: ЄДАПС посунули від грошей за біометрику

Маша Землянська
15 червня 2013р. 13:23

ZN: ЄДАПС посунули від грошей за біометрику

Антимонопольний комітет скасував результати конкурсу Державної міграційної служби на закупівлю біометричних паспортів у консорціуму ЄДАПС. Про це повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на власні джерела в уряді.

Скаргу подав директор державного поліграфкомбінату "Україна" Максим Степанов. Адже його підприємство має аналогічне до ЄДАПСівського обладнання, тому також претендує на видрук документів. За оцінкою експертів, у разі, якщо "ЄДАПС" припинить виробництво закордонних паспортів, "Україна" зможе розгорнути виробництво протягом семи днів.

Напередодні у Віснику державних закупівель з’явилась інформація про результати тендеру на сім мільйонів гривень для виготовлення бланків паспортів. Перемогу отримав консорціум ЄДАПС, він, до речі, і єдиний учасник конкурсу. Справа у тому, що з 2006-го року фірма, пов’язана з ЄДАПСом - «ЮС-дизайн» зареєструвала промисловий зразок паспорту, а відтак консорціум отримав монополію на їхній друк. За аналогічною схемою було отримано монополію і на біометричні паспорти у грудні 2012-го року. Засновник "ЮС-дизайну" - Юрій Сидоренко, що поїхав з України у 90-х роках і розшукувався у справі про вбивство Сергія Полєтаєва. На Україні інтереси ЄДАПСу і Сидоренка лобіював народний екс-депутат Партії Регіонів Василь Грицак, який і є автором закону про біометричні паспорти. У квітні Грицак став заступником голови Державної міграційної служби.

Теги: Київ , ЄДАПС