Турецькі мітингарі вирішили боротися далі

Маша Землянська
15 червня 2013р. 17:07

Турецькі мітингарі вирішили боротися далі

Протестувальники у турецькому місті Стамбул вирішили не залишати парк Ґезі, плани щодо забудови якого понад два тижні тому викликали протести, які поширились країною. Таку заяву активістів, що пролунала попри обіцянку прем'єр-міністра Раджепа Ердогана відкласти побудову торговельного центру щонайменше до ухвалення судом рішення, передає служба новин ВВС.

Попри те, що позиція Ердогана була представлена як велика поступка з боку уряду, після дискусій у Ґезі, які тривали усю ніч, протестувальники дійшли згоди, що їхній рух - більше, ніж протест за збереження парку. "Ми будемо продовжувати опір будь-якій незаконності та несправедливості, що відбувається в нашій країні", - заявив рух "Платформа солідарності Таксім".

Перша акція у Туреччині відбулася 31-го травня як протест проти плану ліквідації невеликого парку Таксім-Ґезі у Стамбулі. Після силового придушення мирного мітингу поліцією газом та кийками, протести переросли в політичні виступи з вимогою відставки прем’єра і уряду й сутички з поліцією, які поширилися на десятки інших міст Туреччини. Якщо ж Ви вже давно замовили собі відпочинок в одному з них - тут можете дізнатися, що з цим робити.

Теги: Київ , туреччина