Як кияни супермаркети виховували

Ольга Бондаренко
16 червня 2013р. 11:11

Як кияни супермаркети виховували

У суботу активісти і просто кияни вирішили перевірили на наявність простроченої продукції столичні супермаркети. Цього разу під громадський виховний процес потрапило три магазини з різних торговельних мереж, а сума неякісного товару потягнула на 2 тисячі гривень.

Звідки стартуватимуть "контролери" - завдяки соцмережам дізнатись було неважко, а от куди саме вони завітають виявилось таємницею навіть для активістів. "Боїмось, що інформацію зіллють, а супермаркети встигнуть підготуватись. Тому і не розголошуємо до останнього, щоб не виявилось, що нас уже чекають. Прецеденти були..", - пояснив журналісту "Свідомо" один із організаторів акції Андрій Мартинюк.  

Деякі виробники друкують заповітні дати таким дрібним шрифтом і в таких місцях упаковки, що  встановити термін придатності і дату виробництва продукту буває напрочуд складно. Незважаючи на це, у першому супермаркеті таки знайшлось багато смачненького: зіпсоване печиво, сушена рибка, цукерки, соуси, згущенка та запліснявілі грибочки. Окрім цього, було виявлено, що деякі продукти зберігаються в неналежних умовах: замість холодильника їх виставляють на звичайних полицях у торговому залі, де температура значно вища за допустиму. Озброївшись візком з усією цією смакотою та зробивши "фото на пам'ять", активісти вирушили прямісінько до адміністратора. Як виявилось, тут громадському візиту не здивувались - це вже третій рейд за цією самою адресою. Можливо, саме завдяки цьому із заповненням акту на списання товару не виявилось жодних проблем. Сума збитків для супермаркету: 415 гривень. За традиційною домовленістю з мережею, активісти не розголошують назву закладу, а заклад, у свою чергу, готує солодкий стіл для дітей з інтернату чи лікарень. 


Супермаркетом №2 виявилась "Велика кишеня", за словами активістів - найпроблемніший магазин із традиційно найбільшим "уловом" простроченого. Цього разу тут завинили солоні огірки, плавлений і твердий сир, щербет, крабові палички, перепелині яйця, майонез. Деякі продукти виявились взагалі без маркування - знайти на етикетці не можна навіть дату виробництва. На м'ясі і взагалі заклеєно інформацію від виробника.


Проте домовитись із адміністратором в цьому магазині виявилось складніше: нам відмовили надати акт на списання товару, хоча і пообіцяли, що на полиці він більше не повернеться. Також нас намагались запевнити, що на касі прострочений товар нам би не продали: "За товар відповідає касир. Він має перевіряти термін придатності товару. Якщо товар прострочений - вам його просто не відпустять", - спробувала пояснити адміністратор Наталія.


 
В цей час ми швиденько пішли купувати прострочений майонез. Але нас випередив охоронець, який, буквально галопом ринувся з каси на касу застерігати касирів від необачного продажу. Довелось облишити цей експеримент, вдовольнившись скаргою і попередженням супермаркету. Сума продукції потягнула на 700 гривень.В супермаркеті №3 ("Перекресток"), останньому на цей день, і взагалі було гаряче. Котлетки, фарш, курятина, печиво, цукерки, - масово потрапили у наші візки. 


Однак порозумітись із адміністрацією не вийшло. По-перше, адміністрації в магазині не виявилось. Старший касир не мав права оформлювати нам акт на списання чи на утилізацію товару. До того ж, старший касир і не вбачала у наявності простроченої продукції на полицях нічого, щоб виходило за межі норми: "А што тут такого? Ето нєнаказуєма! Нас держфініспекція за це не штрафує!", - заперечувала жінка.


 

Спілкування з керівницею супермаркету телефоном також ні до чого не призвело: "Нє ваше дєло", - відповіли нам. Довелось писати групову заяву, залишати скаргу і сподіватись, що  магазини і їхні покупці зроблять відповідні висновки: кожен свій...


Щасливий власник безкоштовної ковбаски, кальмарів і соусу. Мало хто знає, але в мережі магазинів "Еко-маркет", "Фуршет" та "Білла", прострочену продукцію можна обмінювати за 9 копійок на таку саму, але свіжу. Для цього варто лише покликати адміністратора, показати йому вашу знахідку і попросити зробити акційний обмін.

Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета – допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті. 

Теги: супермаркети , рейд , акція , активісти , Київ , продукти , Здоров\'я