Юрист розказав як випустити Тимошенко за кордон

Ольга Бондаренко
16 червня 2013р. 11:34

Для того, аби відпустити засуджену екс-прем'єрку Юлію Тимошенко лікуватися за кордон - має бути виконаний ряд умов.  Про це в своїй статті для ZN.UA пише доктор юридичних наук Микола Хавронюк.

Спочатку Тимошенко має бути як мінімум умовно-достроково звільнена від відбування покарання, що, згідно законодавства, буде можливо після відбуття нею не менше 2/3 призначеного строку покарання, тобто не раніше квітня 2016-го року. За словами юриста, існує й інший варіант:  екс-прем'єр має бути звільнена від покарання на підставі закону про амністію, що також може відбутися не раніше квітня 2016-го року. Ще один варіант - Тимошенко має бути звільнена від покарання на підставі акта про помилування або ж невідбута частина покарання має бути замінена більш м'яким видом покарання, що може статись після відбуття нею не менше 1/2 призначеного строку покарання, то тобто не раніше лютого 2014-го року. "Зазначені дати - лютий 2014 або квітні 2016 - могли б бути значно наближені, якби суд касаційної інстанції - після перегляду справи Верховним судом - визнав покарання не відповідним ступінь тяжкості злочину та особі засудженої та зменшив термін покарання Тимошенко хоча б на один рік" , - зазначив юрист.

15 червня Сергій Власенко заявив, що Юлі Тимошенко різко стало гірше, тому опозиція звертатиметься по допомогу до німецьких лікарів.

 

Теги: Тимошенко , Київ