Янукович знову пропіарив реформу медицини

Ольга Бондаренко
16 червня 2013р. 12:33

Янукович знову пропіарив реформу медицини

Президент України Віктор Янукович привітав медпрацівників із нагоди професійного свята. Текст привітання оприлюднили у прес-службі президента.

Окрім сердечних привітань Янукович не оминув можливості нагади медпрацівникам про медичну реформу: "Розпочата два роки тому медична реформа вже дала перші позитивні результати, які відчувають і працівники охорони здоров'я, і пацієнти. Динамічно розширюється мережа амбулаторій сімейної медицини, які оснащені якісним та сучасним обладнанням, значно підвищено зарплати медикам первинної ланки. Переконаний, що держава й надалі робитиме все можливе для ефективної модернізації медичної галузі в Україні", - сказав президент.

17 квітня депутати Київради проголосували за рішення про перетворення всіх поліклінік міста на консультативно-діагностичні центри і центри первинної медичної допомоги. Це означає, що кожна родина повинна буде обрати собі сімейного лікаря і з усіма питаннями звертатися до нього, замість походів до поліклініки. В ситуаціях, коли сімейний лікар не буде компетентний, киянин зможе звернутися за допомогою в створені на базі поліклінік Центри. Всього депутати створили 10 консультативно-діагностичних центрів і 16 центрів первинної медичної допомоги. За планами МОЗу, до 2020 року всі поліклініки країни повинні бути перетворені за таким же принципом, а українці мають лікуватися не у спеціалізованих лікарів, а у сімейних, котрих оберуть самостійно. У МОЗ вже заявили, що на реалізацію реформи первинного рівня охорони здоров'я необхідно 1 мільярд гривень. 

Теги: Київ , Янукович , медицина , реформи