Над новим законом про освіту вже почали працювати

Ольга Бондаренко
16 червня 2013р. 13:55

У парламентському комітеті з питань науки і освіти розпочала діяльність робоча група з напрацювань положень нового законопроекту "Про освіту". Про це повідомляє "Освіта.uа".

Як зазначила голова Комітету Лілія Гриневич, цей закон має визначати основи законодавства про освіту, стати базовим і задавати напрямок розвитку національної системи освіти в цілому: від дошкільної до освіти впродовж життя. "Ми повинні зробити цей закон людиноцентричним. Поставити в центр нього дитину - її розвиток і розширення потенціалу впродовж життя, а також вчителя і викладача - покращення їх соціального становища і мотивації до кваліфікаційного зростання", - заявила Гриневич.

З 5-го червня університети мають право приймати 11-класників одразу на другий курс, якщо ті хочуть здобувати рівень молодшого спеціаліста.  Також у Міносвіті дозволили вдруге безкоштовно вступати особам, котрі вже отримали вищу освіту і хочуть отримати "молодшого спеціаліста" чи "бакалавра" за іншим напрямом підготовки. Потрапити на повторне навчання вони можуть, якщо у виші лишаться вільні місця. Фактично, це має означати, що МОН вирішило зробити другу вищу освіту безкоштовною. Раніше такої можливості не було.

Теги: Київ , освіта , МОН